Site Rengi


Ünlü Klarnetçiler

Ünlü Klarnetçiler

Klarnet çalmak büyük bir aşktır. Aşkını tüm nefesini kullanarak herkese duyurmanın en güzel ve melodik halidir. Dünyaca bilinem ünlü klarnetçiler arasında en iyileri olarak Alain Damiens, Sarah Elbaz ve Giora Feidman, Dink Johnson, Nailor Azevedo, Muhal Richart Abrams, Pete Allen, Kyuhyun, Omer Simeon, Marcus Miller gibi yıldızlar bulunmaktadır. Onları klarnetin yıldızları olarak adlandırmak daha güzel olur.

Gittikçe gelişen, yayılan ve müzik dünyasının olmazsa olmazı haline gelen klarnet, büyük bir özveri ve sevgi ile çalınan bir müzik aletidir. Dinleyenin ruhuna huzurlu bir esinti verirken, çalanın içinde büyük bir aşk yaşatır. Ülkemizde bilinen en ünlü klarnetçiler Şükrü Tunar, Mustafa Kandıralı, en eskiler olarak, ilk sırada yer almaktadır.

Son yıllarda ülkemizde daha fazla yaygınlaşmış ve albümler yapılmıştır. Dinleyen kitlede bunula beraber daha da çoğalmış ve herkes klarneti tanımıştır. Son dönemlerin en popüler olan ünlü klarnetçiler listesinde, Bülent Altınbaş, Kamuran Yalçın, Hüsnü Şenlendirici, Tolga Akşit, Serkan Çağrı ve Göksun Çavdar yer almaktadır. Aşkı derinden anlatmak adına, aşk ile nefes veren ustalardır.

13 Mart 2017
784 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?