Site Rengi


Üflemeli çalgıların kralı ; Klarnet

Üflemeli çalgıların kralı ; Klarnet

Üflemeli çalgıların arasında en çok tercih edileni ve düğünlerin vazgeçilmez çalgı aleti klarnettir. Klarnet hakkında kısa bir bilgilendirme yapacak olursak eğer; klarnet üflemeli gövdesi silindir şeklinde olan bir çalgıdır. Ahşap klarnet modelleri varken metal olan modelleri de vardır. Klarneti sesi farklı parçalar takılarak değişime uğrayabilir. Klarnet kalak nedir? Bu soru hakkında açıklama yapayım öncelikle klarnet sesinin daha tok ve net bir şekilde çıkmasını sağlar. Klarnetin sesi yükseldikçe toparlamak oldukça zor olacağında kalak bu işlevi sağlar.

Klarnet beş farklı parçanın birleşmesiyle oluşan çıkardığı sese hayran kalacağınız bir çalgıdır. Klarnete birçok parça takılıp ses değişikliğine neden olabilir. Fakat en çok kullanılan parça kalaktır.

Klarnet kalak nedir? Sorusuna en doğru cevabı ustalarına da sorabilirsiniz. Bazı çalgı ustaları bunun kesinlikle takılması gerektiğini savunurken bazı ustalarda gerek olmadığını savunurlar. Bunun gerekip gerekmediğini ancak bu parçayı takarsanız anlarsınız.

Üflemeli çalgıların en önemli bile diyebileceğimiz klarnet kalak nedir?

Klarnetin sesinin kulağa daha hoş gelmesini sağladığı gibi, çalan kişinin de daha az yorulmasını sağlayan önemli bir parçadır. Klarnet ruhunuzdaki derin acı ve sevinçleri rahatlıkla yansıtabilen bir çalgıdır.

13 Mart 2017
247 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?