Klarnet Tamir Atölyesi

Klarnet güderisinin görevi, klarnet perdelerinin içinde olan ve üflenen nefesi dışarı vermemesi için kullanılır. Bir süre sonra yıprandığı için değiştirilmesi gerekir. Eğer klarnet güderi değişimi yapılmazsa, güderi yıprandığı için, hava dışarı çıkar ve klarnette akort sorunları başlar. Bu yüzden her belirli sürelerde değiştirilmesi gerekir.

Kendi başınıza klarnet güderi değişimi yapmanız bir hayli zor oluyor. Çünkü birçok parça çıkarılıp yeniden takılıyor yanlış bir takma, klarnette sorunlar oluşturuyor. Bu konularda iyi bir bilgi sahibi değilseniz tek başınıza değiştirmemenizi tavsiye ederiz. Klarnet hakkında gereken tüm bilgileri internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Sadece klarneti kullanmak değil, hakkındaki tüm bilgileri öğrenebilir, klarnetinizi daha bilinçli kullanabilirsiniz.

 

//klarnetportal.com/wp-content/uploads/klarnet-tamiri.jpg

Klarneti çok iyi çalmak yeterli değildir. Klarneti iyi tanımak, parçalarını bilmek ve ona iyi bakmak gerekir. Bunun için klarnet güderi değişimi hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız klarnetinizin her zaman verimli olmasını sağlar. Bu konuda detaylı bilgiyi online ortamda resimli ve açıklamalı bilgi alabilirsiniz. Konunun uzmanlarından videoda yada resimli olarak bilgi alabilirsiniz.

//klarnetportal.com/wp-content/uploads/footer_logo-1.png