Site Rengi


Klarnetin günlük temizliği nasıl yapılır

Klarnetin günlük temizliği nasıl yapılır

Klarnet,

üflemeli bir çalgı olduğu için sürekli temiz tutulmalı ve bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Sizler ile klarnetin günlük temizliği ve bakımı nasıl yapılmalıdır, konusunda detaylı konuşacağız. Klarnetin günlük temizliği, her klarnet çaldıktan sonra yapılmalıdır. Klarnet çalmayı bitirdikten sonra hemen elinize temizlik bezini almalısınız.

Klarnet üflemeli bir enstrüman olduğu için, klarnetin iç kısmında yani nefesinizin girdiği yerlerde, nefes kalıntılarından dolayı küçük kir yumakları olabilir. Bu kir yumaklarını almadan önce beki çıkarın. Daha sonra, yumuşak ve ince bir bez ile klarnetinizin içini temizleyin. Bezin çok yaş olmamasına da dikkat edin. Klarnetin metal yani dış kısmında, görünen tozu ve kiri temizlemek içinde, hafif nemli bir bezi kullanabilirsiniz.

İşte sizlere verdiğimiz bu pratik temizlik yöntemlerini kullanarak, klarnetinizin günlük temizliğini ve bakımını yapabilirsiniz. Şunu unutmayın ki, klarnetin temizliği hem sizin için hem de klarnetiniz için önem arz etmektedir. Sizin açınızdan düşünürsek, daha sağlıklı bir şekilde klarnet çalabilirsiniz. Klarnetinizin temizliğini ve bakımını düzenli olarak yaparsanız eğer, klarneti daha uzun süre bozulmadan dayanıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

05 Mart 2017
208 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?