Site Rengi


Klarnet Parçaları Nelerdir ?

Klarnet Parçaları Nelerdir ?

Enstrüman konusunda herhangi bir bilgi sahibi değilseniz eğer ve daha önceden herhangi müzik aletiyle ilgilenmediyseniz öğrenmeye başladıktan ilk 2 ay sonra birinci parçanızı, 5 ay sonunda da kendi duyduğunuz parçaların her bir ritmini klarnet ile yakalayabileceksiniz. Profesyonel bir şekilde bu enstrümanı çalmak isterseniz eğer elbette ki bu süreç daha uzun soluklu olacaktır. Bu enstrümana başlamak ve satın almak isterseniz eğer Klarnet Portal web adresiyle direkt olarak bağlantıya geçebilirsiniz.

Bu bilgilerin beraberinde klarnetin parçaları konusunda da bilgi sahibi olmak gerekir. Klarnet aslında 5 parçadan ibaret olarak belirtilen, sol üst kısmı ‘bek’, ikinci kısmı da ‘barel’ şeklinde ifade edilmektedir. Üst gövde, alt gövde ve kalak şeklinde belirtilen bölümlerden oluşur. Bu enstrümanın notalarını çalabilmek için delikleri mutlaka elle kapatıp ve basıp notaları yaratabilirsiniz.

Peki, bu enstrümandan nasıl ses çıkartmak gerekir? Klasik müzik türünde de tercih edilen bu enstrümanın ağızlık bölümünde kamış bulunmaktadır. Çalgıcı, bu kamıştan üfleyip nefesin borunun içinden geçip çarpması sonucunda ses çıkarabilecektir. Üflemeli çalgı türü olduğundan dolayı öğrenecek kişinin emek ve sabır göstermesi sonucunda rahatlıkla öğrenilebilen bir enstrümandır.

05 Mart 2017
254 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?