Site Rengi


Klarnet Çalmak İsteyen Kişilerin Bilmesi Gereken 5 Önemli Nokta

Klarnet Çalmak İsteyen Kişilerin Bilmesi Gereken 5 Önemli Nokta

Öncelikle klarnet isteyen kişiler için, nasıl temin edebilirsiniz? Ona değinelim.

Klarneti Nasıl Alırım?

Eğer sizler de bu işi öğrenmek istiyorsanız, klarnet çalmak için gereken özellikler barındırmanız gerekecek. Öncelikle birbirinden farklı ve birçok marka var. Klarnetlerin çeşitli hammaddesi var. Örneğin, abanoz, gül ağaçları, cocobololar gibi. Klarneti öğrenmek isteyenler, bir klarnet edinmeden önce bir bilenle gitmelidir.

Klarnet Hangi Bölümlerden Oluşur?

Klarnet, bek, baril, üst gövde, alt gövde ve kalak olmak üzere 5 adet bölümden meydana gelir.

Klarnet Çalmak Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Klarnet öğrenmek her işte olduğu gibi emek isteyen ve ciddi manada uğraşılması gereken bir uğraştır. Klarnet çalmak ne kadar kısa sürede öğrenilir, tabi ki bunu kişinin kendi çalışması ve azmi de belirler.

Klarnette Kullanılan Kamışın Yapısı Nasıl Olmalıdır?

Kamış, klarnet için çok önemlidir. Hangi kamışın kullanıldığı, aynı zamanda o klarnetin değerini, kullanım süresini ve kalitesini belirler. Kamışın, ince, dayanıksız ve çabuk kırılan bir yapısı vardır. Markaya göre fiyat değişimi oluyor.

Klarnet Çalmak İçin Kurs Gerekli Mi?

Klarnet çalmak ekşi için elbette kursa gitmeden de kendi çabanızla öğrenebilirsiniz. Ama kursa gidenlerle, yani bu işin eğitimini uzman bir kişiden almış olan birisi ile aynı durumda asla olamazsınız. Bu işin eğitimini alarak bu işte her türlü ilerlemeyi kat edebilirsiniz. Klarneti de nota bilmeden çalan kişiler olabilir. Ama bu kişilerin çıkarmış olduğu iş ile nota bilen bir kişinin her eline aldığında direk çalmaya başlaması kadar profesyonel olamaz.

Klarnet Öğrenmek İçin Gerekli Kursları Nereden Bulabilirim?

Birçok belediyede klarnet kursları var. Bu kursların sizin yaşadığınız yerde böyle kursların var olup olmadığını da internetten bulabilirsiniz. Ayrıca özel ders alma imkânınız varsa, sizin için özel ders verecek hocalardan da klarnet dersi alabilirsiniz. Klarnet öğrenmek ya da başka bir, hangi iş ile uğraşırsanız uğraşın hedefiniz ve gözleriniz hep yükseklerde olsun. Arzu ettiğiniz bu çalma isteğini asla yok etmeyin ve ertelemeyin.


19 Nisan 2017
1.102 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. nediyebilirizki dedi ki:

    Acayip klarnet çalmak istiyom he

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?