Site Rengi


Klarnet Beki Temizleme Yöntemi

Klarnet Beki Temizleme Yöntemi

Klarnet Ağızlığı Nasıl Temizlenir?

1- Klarneti Parçalarına ayırıp beki çıkartın

2- Klarnetinizin bekini güzelce durulayın.

Ağızlığı durulayın. Düzenli temizlik sırasında ağız parçasını soğuk ya da ılık suyun altına koyarak tükürük ve artıkların oluşmaya başlamasını sağlayabilirsiniz. Bu, derin temizlemeyi daha kolay hale getirecektir.


3- Klarnetinizin bekini temiz bir bez yardımı ile kurutun.

Ağızlığı kurutun. Klarneti tekrar monte etmeden veya parçaları saklamadan önce ağız parçasının kuru olduğundan emin olun. Beki açık havada bırakın, havanın kurumasını birkaç dakika ila yarım saat sürdükten sonra nemin tamamlandığından emin olun.


 

  

4- Bekinizi su dolu kaba koyun.

Küçük bir kap seçin. Kabın, ağızlığı barındıracak ve sıvı içinde kaplayacak kadar büyük olması gerekir. Ağızlık ucunu kabın içine yerleştirin. Kap kendisi bir lavabonun içinde dinlenebilir.  (En az ayda bir kez ama tercihen haftada bir kez ağız parçasını derinlemesine temizleyin.)

 

5- Bekin bulunduğu su dolu kaba sirke veya sıvı bulaşık deterjanı ekleyin.

Kabı doldurun. Yarım su ve yarım sirke veya hidrojen peroksit solüsyonu kullanın. (Sıvı bulaşık deterjanı da kullanılabilir) İkisi de ağızlığı derinlemesine temizlemek için çalışacaklar. Bu maddeler cihaza zarar verecek kadar güçlü değildir. Su serin veya ılık olmalı, asla aşırı sıcak olmamalıdır.


 

  

6- Bekinizi güzelce durulayın.

Ağızlığı durulayın. Ağızlık, serin veya ılık su musluğunun altında güzelce durulayın.


 

7- Mikrop konusunda titizseniz sterisolde bekinizi dinlendirebilirsiniz. (Çokda gerekli değildir)

Sterisol kullanın. Bu gerekli değildir, ancak mikrop öldürücü, tüm bakterilerin ağızlıktan çıkarılmasını sağlar. Sterisol bek temizliği için düzenli olarak satılmaktadır. Ağızlığı solüsyonun küçük bir kabına koyun.

 

8- Bekinizi güzelce kurulayın.

Ağız parçasını kuru olarak silin. Klarneti tekrar monte etmeden veya parçaları saklamadan önce tüm nemi çıkarmak için kağıt havlu veya yumuşak bir bez kullanın.

DİKKAT !! Nem, klarnetin içindeki pedlere zarar verebilir veya alet çantanızın içindeki bakteriler için üreme alanı oluşturabilir.

 

12 Mayıs 2017
666 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?