Site Rengi


İzmir Klarnet Dersi

İzmir Klarnet Dersi

Bildiğimiz üzere hepimiz enstrümana başlarken bir heyecanlanırız. Özellikle çalabilir miyiz korkusu olur her zaman içimizde. Fazla korkmaya gerek yok aslında, her insan enstrüman çalabilir ve enstrümanı düzgün bir şekilde icra edebilir.

Tabi ki bunu çalışarak yapabilir. Yeteneği olan insanlar biraz daha hızlı öğrenirler fakat bir müzik aleti öğrenmek veya müzik yapmak için yetenekli olmaya hiç gerek yok. Bu durum klarnet için de tam anlamıyla geçerlidir.

Klarnete başlayacak bir kişinin öncelikle iyi bir klarnet alması şarttır. Zaten ondan sonrası iyi bir eğitim almaktan geçiyor. Zamanla kendinizi geliştirmeye dayalı olan müzik aletleri zaten bir süre sonra size kalıyor. Artık siz ve enstrümanınız baş başa kalıyorsunuz.

Artık belli bir süre sonra hissederek, nota okuyarak ve hayal ederek çalıyorsunuz. Kendi eserlerinizi kendi doğaçlamalarınızı yapmaya başlıyorsunuz. Zaten bu süreden sonra kendi başına ilerleyebileceğiniz anlamına geliyor müzik konusunda. Bu seviyeye gelip müzik kulağı oturtmak, tabi ki enstrümanınızı sürekli çalmanız gerekiyor. Ortalama bu süre 2 ile 4 yıl arasında değişiyor.

İzmir’de en iyi klarnet dersini nerden alabilirim?

Öncelikle İzmir ve çevresi için mevcut olan bir portalımız bulunmakta. Bu portala girerek kendinize hoca arayabilirsiniz. Size en iyi kurslar konusunda rehberlik edebilecek hocalara danışmanız en mantıklı yoldur. Bir uzmandan alacağınız bilgiler ışığında daha rahat hareket eder ve dersler konusunda ön bilginiz olur. Ek olarak hata yapma şansınız da azalır. Sitemizi klarnetportal.com dan size en yakın Klarnet Dersi Hocasını bulabilirsiniz.

 

 

03 Mart 2017
249 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?