Site Rengi


İyi Bir Klarnet Nasıl Olmalıdır ?

İyi Bir Klarnet Nasıl Olmalıdır ?

Aslında bu soru neredeyse tüm enstrümanlar için sorulan bir sorudur. Enstrüman almadan önce bir kişinin bu soruyu sorması gerçekten önemlidir. Müziğe başlayan bir kişini bu soruyu enstrüman almadan önce sorması gereklidir. Evet fazla uzatmadan sorumuza gelelim.

İyi bir klarnet nasıl olmalıdır?

Aslında çoğu müzik aletinde bu durum böyledir. Değeri fazla olan ürünler her zaman kaliteli ve iyidir. Fakat bu konuda da ciddi araştırmalar yaparak satın alma işlemi yapılmalıdır. Maddiyat dışında soracak olursanız bir klarnet öncelikle sesi doğru bir şekilde tutan klarnettir. Özellikle tizlerde sesi toplayabilen klarnet sesi iyi bir şekilde karşıya veren klarnet en iyi klarnettir. Bunu zaten metal klarnetler dışındaki neredeyse tüm klarnetler yapabilmektedir.

Metal klarnetler genel anlamda iyi ses vermezler. Çoğu klarnetçiler bakalit ve ağaçtan yapılmış klarnetleri tercih etmektedirler. Zaten bu bakalit klarnetler genellikle öğrencilerin seçtiği tiplerdeki klarnetler olmakta ve kalitelidirler.

Ağaçtan ( abanoz klarnet, gül klarnet vb.) yapılardan yapılan klarnetler gayet kaliteli ve bir o kadar pahalıdırlar. Bundan dolayı bu klarnetleri şahsen ben şiddetle önermekteyim. Eğer maddi durumunuz varsa kesinlikle ama kesinlikle ağaç klarnetleri alın. Ağaçtan yapılan klarnetler sesi çok iyi derecede vermekle birlikte sizlere çok güzel bir kullanım imkânı sunacaktır. Bu konuda en iyi ve en rahat şekilde çalabilmek için pahalı bir klarnet almak her zaman işinizi görecektir. Fakat illa pahalı bir model almanıza da gerek yoktur. Diğer tür klarnetler de işlerinizi fazlasıyla görecektir.

 

03 Mart 2017
244 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?