Site Rengi


İlk Sahura Davul Ve Klarnetle Sesiyle Uyandılar

İlk Sahura Davul Ve Klarnetle Sesiyle Uyandılar

Elazığlılar Ramazan ayının ilk sahuruna davulun yanında klarnet sesiyle uyandı.

Elazığ’da her yıl olduğu gibi bu yılda gelenek bozulmadı. Vatandaşlar, ilk sahurlarına davulun yanında çalınan klarnet sesi ile uyandı. Davul ve klarnet sesini duyarak camlara çıkan bazı vatandaşlar telefonla videoya çekti.
Davul ve klarnet çalarak mahalleliyi uyandırdıklarını belirten klarnetçi Muhammet Miraç Çiçek, “Geçen seneki gibi Yeni Mahalle halkını uyandırıyoruz. Mesleğimizle gurur duyuyoruz. İnşallah ilerleyen senelerde de yapmayı düşünüyoruz. Gelenek ve göreneğimizi yaşatıyoruz. Şuanda insanlar davul ve klarnetle değil saatleriyle kalkıyor. Ama bu bizim gelenek ve göreneğimiz. Biz bunu elimizden geldiğince devam ettirmeye çalışacağız” dedi.

Gelenek ve göreneği yaşattıklarını dile getiren davulcu Mehmet Eren Toktekin, “Millet kendi uyanıyor ama biz geleneğimizi ilerletmeye çalışıyoruz. Tepkiler güzel oluyor. “Davulcu geldi, hadi dinleyelim, video çekelim, ramazan geldi’ gibisinden tepkiler oluyor. İşimizden de gurur duyuyoruz” diye konuştu.

27 Mayıs 2017
276 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. gecikenbiradam dedi ki:

    Yep.. Ton balıklı makarna ile ilk gün sahura kalktık ?

  2. Macogluoficial_ dedi ki:

    Biz Ramazan’ın ilk oruç dayağı haberini beklerken,çıtayı iyice yükselten Yozgat’lı bir öküz sahura kalkmayan karısını 8 yerinden bıçaklamış.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?